Często zdarza się, że coś nam dolega i zazwyczaj to ignorujemy, bo uważamy że z czasem przejdzie. Jednak jest wiele objawów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ mogą być one początkiem poważnych chorób. Niektóre z nich rozwijają się przez dłuższy okres czasu bez większych objawów, a później leczenie nie daje efektów. Poniżej podaję kilka przykładów dolegliwości, którymi powinniśmy omówić z lekarzem. Zachęcam do przeczytania. :)
Każdych nowych guzów czy grudek pojawiających się na Twoim ciele nie powinieneś ignorować. Jeżeli się zmieniają, rosną to jak najszybciej powinien je zobaczyć lekarz.
2. Duży spadek masy ciała w niewielkim czasie.
Jeżeli zauważyłeś nagły spadek Twojej wagi, a nie zmieniałeś swojego trybu życia powinieneś natychmiast porozmawiać z lekarzem. Może to być objaw raka trzustki, płuc, żołądka, a także przełyku.
3. Nieustający kaszel i chrypka.
Jeśli nie panuje sezon na przeziębienie i grypę, a Twój kaszel nie ustaje od dłuższego czasu to powinieneś skonsultować się z lekarzem. Może być objawem chłoniaka, raka krtani lub tarczycy. To samo dotyczy ciągłej chrypki.
4. Zmieniony rytm wypróżnień.
Często to, co zjesz ma wpływ na zmianę czasu, ilości oraz formy wypróżnień. Czasami wpływa na to także na rodzaj leków, jakie zażywasz. Jednak jeśli zauważyłeś, że takie zmiany zdarzają się od jakiegoś czasu regularnie to powinieneś zrobić odpowiednie badania. Często jest to objaw raka odbytnicy lub okrężnicy.
5. Krwawienie.
Jeżeli jesteś kobietą i występują u Ciebie krwawienia z pochwy poza miesiączką to mogą być one wczesnym objawem raka szyjki macicy lub trzonu macicy. Natomiast krwawienia z odbytu to objaw raka jelita grubego.
6. Ciągły ból gardła.
Jeśli ciągle towarzyszy ci uporczywy ból gardła może to wskazywać na raka krtani lub gardła.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.